“En pesnik je živel, iz Vrbe je bil, pesmi je pisal in fige delil…”

Danes smo se v osrednjem prostoru našega vrtca ponovno zbrali vsi otroci, od najmlajših do najstarejših, skupaj s strokovnimi delavci. V prvih dneh minulega tedna smo se v oddelkih pogovarjali o pesniku Francetu Prešernu, o njegovem življenju in njegovih delih. O državnem prazniku, slovenski zastavi in zastavi občine Kamnik. Z likovnimi izdelki, ki so jih ustvarili otroci, smo okrasili spodnjo avlo in se vsi skupaj veselili današnje prireditve.

Pozdravila nas je direktorica vrtca in nas povabila, da prisluhnemo slovenski himni. Z zanimanjem smo si nato ogledali lutkovno uprizoritev Prešernove balade Povodni mož, ki so jo pripravile strokovne delavke. Vsi skupaj smo recitirali “En pesnik je živel, iz Vrbe je bil, pesmi je pisal in fige delil…” in se za malico posladkali s suhimi figami. Za konec smo ob spremljavi harmonike skupaj zapeli in tako preživeli res prijetno kulturno dopoldne.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja