Gibalni razvoj, je proces, ki v življenju posameznika skozi različna življenjska obdobja omogoča prehod na drugo, višjo raven gibalnih kompetenc-razvoja gibalnih sposobnosti in usvajanja zahtevnejših  nadrejenih gibalnih znanj v nenehni interakciji v soodvisnosti z okoljem (Pišot, 2010).

Ste se kdaj vprašali, če je otrok dovolj gibalno aktiven?

Zna plezati, laziti, hoditi po vseh štirih, dvigovati kolena, skakati? Je dovolj vztrajen?

Mu dovolimo, da se nauči pasti?

Zna uporabljati roke, mu damo možnost, da z rokami opravlja težje naloge, da razvija svojo moč?

V soboto, 9. septembra, se je nekaj strokovnih delavk vrtca Zarja udeležilo zelo zanimivega, aktivnega in uporabnega izobraževanja – Gibanje in gozd – pridobile smo veliko znanja, ki ga bomo z vnemo vnašale in uporabljale pri svojem delu.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja