Začetno kiparstvo kot del likovne vzgoje v vrtcu je usmerjeno k spoznavanju materialov, njihovih lastnosti in izraznih možnosti. Glina je idealen mehak kiparski material s katerim otroci v vrtcu pogosto prihajajo v stik. Z namenom ponuditi otrokom novo izkušnjo in obogatiti njihovo doživljanje manipuliranja z glino, smo se poznega jesenskega večera v vrtcu učili tudi odrasli.

Proces gnetenja, oblikovanja, lepljenja gline je spontano oblikoval tudi sproščeno vzdušje med udeleženkami delavnice. Izkustveno učenje v svoji najosnovnejši obliki je dalo podlago razmišljanju o neštetih možnostih manipuliranja z glino.

Strokovna delavka našega vrtca Zdenka Brglez Trtnik je tako del svojega bogatega znanja na likovnem področju podelila s sodelavkami. Gre za način strokovnega sodelovanja na nivoju vrtca, ki je podlaga za kvalitetno delo z otroki.

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja