Tok misli usmerjen v novo šolsko leto, vsake toliko prekine veseli vrvež iz vrtčevskega igrišča. Pogled je za trenutek ujet v širokem nasmehu otroka, ki skupaj s prijatelji na gugalnici za štiri, preizkuša posledice premika težišča.

Vrtec izpolnjuje svoje poslanstvo – igro postavljamo v središče. Igra spodbuja spontanost, ustvarjalnost, odprtost za nove ideje. Preko igre se otrokom ponujajo možnosti, ki so omejene zgolj z domišljijo. Raznolike igre otroku ponujajo različne dražljaje. Igra otroka z vrstniki pomaga graditi povezave v možganih, ki uravnavajo kompleksne socialne interakcije.

Pomen igre in medvrstniških interakcij pozivata k odgovornemu ravnanju odraslih, da bodo vrata vrtca ostala na široko odprta za vse otroke.

Spoštovani starši, verjamem, da bomo s skupnimi močmi zmogli. Vrtec je hiša otrok. Zaupanje med starši in vrtcem, pa temelj te hiše.

Darja Verbič

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen.