Kip mamuta, delo kiparja Mihe Kača, ki je prostor pod soncem našel v našem senzornem vrtu, spremlja rast otrok vse od kar vrtec Zarja stoji. Mamut buri otroško domišljijo, vzbuja nešteta vprašanja in daje priložnost za iskanje odgovorov, je tema pogovorov med otroki, pogost likovni motiv in kot kip priložnost za doživljanje umetnosti in razvijanje odnosa otrok in odraslih do umetniških del.

Okostje mamuta najdeno v Nevljah, je umetnika Miho Kača navdahnilo k izdelavi kipa mamuta. Preden je nastal mamut v naravni velikosti, je umetnik izdelal več mamutovih miniatur in ena od teh bogati naš senzorni vrt. Otroci oddelka Lunica so si v družbi starih staršev že ogledali tudi skulpturo mamuta v njegovi naravni velikosti.

Otroci v vrtcu spoznavajo mesto Kamnik in njegovo zgodovino, ter doživeto poustvarjajo. Del razstave Kamnik, moje mesto zdaj na ograji vrtca krasi tudi sprehajalno pot ob Kamniški Bistrici in vabi k ogledu.

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja