V Zvezdicah smo imeli prav poseben obisk, obiskal nas je mamut. A ne čisto pravi mamut, saj Zvezdice vemo, da so že izumrli. V jutranjem krogu nas je pozdravil in z veseljem smo ga stisnili k sebi.

Mamuti so imeli gosto in dolgo dlako, ki jih je grela v mrzlih dneh, zato smo se tudi mi toplo oblekli in obuli ter se odpravili obiskat kip mamuta, ki stoji v našem senzornem vrtu. Vzeli smo vse potrebne pripomočke in ga tudi narisali.

Izdelali pa smo tudi plakat o mamutu, ki krasi našo igralnico. Ste vedeli, da mamutov okel tehta toliko kot en majhen slonček, ki se skoti.

Sončno vreme smo izkoristili in se odpravili na sprehod ob reki Kamniški Bistrici, kjer smo iskali, če se še kje skriva kakšna kost ali celo okel mamuta. Ta dan nismo našli nič, bomo pa še naprej iskali.

Te dni pa krasimo našo igralnico in jo oblačimo v zimsko odejo, da bo prijetna tudi za mamuta, ne prevroča, ne prehladna, ravno pravšnja.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja