Danes v vrtcu Zarja ni bilo otrok. Tudi vzgojiteljic nismo srečali. V igralnicah so se igrali kavboji in gusarji, pa Spidermani, Supermani in Batmani, plesale so vile, princese, pikapolonice in čebele, za varnost so skrbeli policisti in gasilci. Tudi nekaj pravljičnih junakov se je danes igralo s pustnimi šemami. V knjižnici je najverjetneje vladala prava zmeda, saj smo v vrtcu gostili Sneguljčico in sedem palčkov, Mojco Pokraculjo, Alico iz Čudežne dežele, Muco Copatarico, Rdečo kapico in Piko nogavičko z njenim Fickom. V upravi vrtca sta se mudila Maček Muri in Muca Maca. Zima se je skrila v oddelek naših najmlajših, saj tam ni bilo Žarkov pač pa snežaki.

Dopoldan smo se pustne šeme zbrale na ploščadi, se med seboj pomešale in skupaj smo pričeli vrtčevsko povorko. Mlajši otroci so se ob koncu igrišča vrnili v vrtec in tam nadaljevali s pustnim rajanjem. Starejši pa smo pot nadaljevali v smeri proti mestu. Na Šutni smo se Lunice in Oblački pridružili kamniški povorki, ki so jo sestavljale vrtčevske in šolske skupine. Vse skupine smo pustno rajanje zaključile na pravi način – s pustnimi krofi! Upamo, da nam je uspelo pregnati zimo.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja