V ponedeljek smo opazili, da na drevesu pred igralnico ni nobenega lista več, ob prihodu v vrtec pa nas je pošteno zeblo. Ker smo pravi mali raziskovalci, smo ugotovili, da se jesen poslavlja in prihaja zima. Zima nas je takoj spomnila na dobre može, ki nas obiščejo in pisane lučke, smrečice in okraske, ki nas razveseljujejo. Odločili smo se, da bomo izdelali okraske iz slanega testa.

Testo smo pripravili skupaj: namerili smo sol, moko in vodo, ter dodali še malo olja… Če kdo misli, da je to enostavno in hitro, se pošteno moti! Mi smo porabili celo uro, saj smo spotoma ugotovili še cel kup zanimivih stvari: olje in voda si nista prav nič podobna – voda se na prstih posuši, olje pa naredi poledico… (je mastno), če ju želimo zmešati, se ne marata – olje plava na vrhu, voda pa ostane spodaj… Jedilno barvo ima pa voda zelo rada, takoj se pomeša z njo in pobarva testo…  Moka je mehka in puhasta, sol pa pika v prste in praska… In še in še…

Do konca tedna smo naredili veliko pisanih okraskov in jih pustili na časopisnem papirju, da se posušijo. Prepričani smo, da bo naša smrečica lepo okrašena…

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja