S “Tednom umetnosti v šoli in vrtcu”, ki je letos nosil podnaslov “SREČANJE UMETNIKA IN ZNANSTVENIKA“, je tokrat sovpadla zaključna prireditev vrtca Zarja SMEH IN IGRA. Na igrišču našega vrtca je bilo tudi tokrat razigrano, ustvarjalno, raziskovalno in prijetno sproščeno.

Direktorica vrtca je prisotne pozdravila in povabila starše, da skupaj s svojimi otroki vstopijo v vrtčevski vsakdan in preko različnih ponujenih možnosti raziskujejo, ustvarjajo, preizkušajo, opazujejo in si tudi ogledajo nekatere dokaze učenja otrok.

Zbrana množica je z bučnim aplavzom nagradila uspehe otrok in njihovih mentoric na likovnih natečajih:

 • ZALA DROLC in mentorica Gaja Ramšak: priznanje na državni ravni natečaja “Naravne in druge nesreče – pomoč potrebujemo vsi”;
 • ZARJA KOROŠEC in mentorica Zdenka Brglez Trtnik: bronasto priznanje na likovnem natečaju “Likovni svet otrok”;
 • LIAM TUŠ in mentorica Anja Pirc: bronasto priznanje na likovnem natečaju “Likovni svet otrok”.

Sledila je osrednja točka druženja – nastop otrok oddelkov Lunica in Oblaček. Otroci so prikazali del ljudskega izročila v pesmi, plesu in igri, ki so ga z veseljem spoznavali in zavzeto vadili. Orosilo se je marsikatero oko ponosnih staršev, babic in dedkov.

V nadaljevanju smo prepletali ustvarjanje in raziskovanje:

 • ustvarjali smo s škropljenjem in opazovali prelivanje barv,
 • si sami izdelali instrumente iz naravnih materialov in iz njih izvabljali glasbo,
 • opazovali, božali in spraševali smo o nenavadnih živalih – ščurkih, kači, kuščarju, … ,
 • mešali smo osnovne barve in z njimi ustvarjali,
 • obdelovali les in iz njega sestavljali najrazličnejše izdelke,
 • iskali ravnovesje kamnitih skulptur in barvali sivino kamnite reke,
 • pomagali pravljični Muci Copatarici pri izdelovanju copatk,
 • izkopavali smo mamutove kosti in preko zgodb spoznavali tega ledenodobnega velikana,
 • izdelovali smo glineno lepilo in glino oblikovali,
 • ter v senzornem vrtu razigrano iskali ravnovesje telesa in duha na delavnici otroške joge.

Ko se je tako dan prevešal v večer, je lakoto potešil “šmorn”, pripravljen izpod rok naših kuharjev, na katerem se je topil sladkor v prahu. Za še slajši občutek, bodo zbrani prispevki v višini 394 € v celoti namenjeni sofinanciranju letovanja otrok oddelkov Lunica in Oblaček v Zambratiji junija 2023.

Celotno dogajanje so z otroške perspektive dokumentirali naši trije uradni fotografi, katerih fotografije bodo objavljene v zborniku Tedna umetnosti v šoli in vrtcu 2023.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja