Prve januarske dni smo si Sončki obarvali glasbeno. Spoznali smo nekaj novih glasbil, nekatera pa otroci že dobro poznajo, saj jih vzgojiteljici uporabljava pogosteje (flavta, zvončki in sintisajzer). Igrali in peli smo tudi ob zvoku harmonike in uživali ob ritmih bobnov.

Naučili smo se novo pesem Bobenček (J. Bitenc):

Bam, br bam, bam, br bam,

bobenček mi je ime,

bam, br bam, bam, br bam

tu sta še udarjalki dve.

Bam, br bam, bam, br bam,

če vam kaj ni prav gospod,

bam, br bam, bam, br bam,

jo popihamo od tod.

Pesem smo spremljali z lastnimi instrumenti (udarjanje z rokami po nogah) in tudi pravimi bobnov. Ker smo tako uživali ob novi pesmi, smo bobne ustvarili še sami in jih kasneje tudi preizkusili. Komaj čakamo, da vidimo katero glasbilo vzgojiteljici prineseta naslednjič.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja