V vrtcu Zarja ni nikoli dolgčas, še zlasti ne ob Tednu otroka. Zanimive dejavnosti na nivoju vrtca so nas povezovale in usmerjale k sodelovanju tako strokovne delavce kakor otroke. Dan za pravljico, ki smo ga v Lunicah raztegnili na več dni, je bil zanimiv, zabaven in poučen. S pomočjo namiznega odra (kamišibaj) smo si ogledali zgodbo o Debeli repi, ki ima kljub svoji preprosti vsebini globok pomen. Pripoveduje namreč o sodelovanju, da zmoremo veliko, če si med seboj pomagamo.

 

Tudi sami smo se preizkusili kot pripovedovalci in kar dobro nam je šlo.

 

Zgodbo smo tudi naslikali.

 

Igrali smo se mini gledališče s ploskimi lutkami. Med seboj smo izmenjali vloge, spreminjali vsebino, skratka domišljija nas je vodila v nove razsežnosti.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen.