“Kdaj bo zajtrk?”

“Kdaj bo ura tko, da bomo šli počivat?”

“Kje more bit kazaučk da bomo mel kosilo?”

“Kok more bit ura, da pride moja mami?”

Vsa ta vprašanja so Oblačke pripeljala do spoznavanja ure in časa. Spoznavali smo uro, jo opazovali in opisovali kaj vse naša ura ima. Potem smo ugotovili, da imamo v skupini tudi peščene ure. Zanimalo nas je, v čem se razlikujeta navadna in peščena ura. Skupaj smo izdelali nove igre za spoznavanje ure in časa ter si v knjižnici izposodili knjige o času in uri, katere vsakodnevno z veseljem pregledujemo in prebiramo.

Vsakodnevne dogodke v vrtcu smo narisali na karton, jih skupaj pogledali, razporedili in iz tega naredili časovni trak.

Kmalu smo ugotovili, da nam to nič ne pomaga, če nad dnevnimi dogodki ni ure. Spomnili smo se, da ure lahko izdelamo sami in to take, ki jim lahko dnevno spreminjamo kazalce. Lotili smo se dela, izrezali kroge, narisali številke, izrezali kazalce in vse skupaj pritrdili nad kartončke z dogodki. Super! Sedaj bomo pa tudi sami vedeli, kateri kazalec mora biti na kateri številki, da bo končno že zajtrk!

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja