Se Žarki z vlakom peljemo,
dobro voljo meljemo.
Ko pa se ustavi vlak,
hitro se prešteje vsak.
En, dva, tri,
vlak si zdaj ti.

Ker Žarki od doma v vrtec najraje prinašajo avtomobile, traktorje, bagerje, avtobuse, smo se v novo leto dobesedno zapeljali – z različnimi vozili. Nekatere smo že dobro poznali, nekatere pa smo srečali prvič. Vozimo se s poganjalci in se trudimo upoštevat pravilo rdeče in zelene luči, parkiramo na prostih parkirnih mestih in s poganjanjem poganjalcev krepimo naše mišice.

Sestavili smo si železnico in po njej vozili vlak in vagone. Ustvarjali smo z avtomobili, se urili v striženju in lepljenju. Prebiramo knjigo Lahko noč gradbišče, lahko noč in spoznavamo različna delovna vozila. Velikega bagerja, ki pridno koplje čisto blizu našega vrtca, smo si ogledali tudi od blizu.

Le malo naprej pa je parkiranih veliko avtobusov. Dogovorili smo se, da si enega ogledamo, se vanj usedemo, šofer pa je dovolil, da najpogumnejši sedejo tudi za volan, potrobijo in pritisnejo gumb za zapiranje vrat.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja