Vetri smo se v tem tednu pogovarjali o zdravju in kaj potrebujemo, da ostanemo zdravi. Spoznali smo, da moramo za ohranjanje zdravja jesti veliko sadja in zelenjave, popiti veliko vode in čaja, telovaditi, umivati zobe ter umivati roke.

V torek nas je s tem namenom obiskala medicinska sestra iz Zdravstvenega doma Kamnik. Povedala nam je nekaj o osebni higieni in preprečevanju nalezljivih bolezni. Ob tem nam je pokazala kako si pravilno izpihamo nos, pravilno kašljamo ter kako temeljito umijemo roke. Ugotovili smo, da je okoli nas veliko bakterij zaradi katerih lahko zbolimo in ki jih z umivanjem rok zmanjšamo.

Naredili pa smo tudi čisto pravi eksperiment, kjer smo v posodo z vodo dodali poper, nato pa smo dodali še eno kapljico mila. Ali veste kaj se je zgodilo?

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja