Zvezdice uživamo v toplih spomladanskih dnevih. Veliko se potepamo tudi po Kamniku, ste nas že srečali? Nazadnje smo se odpravili na grad Zaprice. A na Zapricah nismo našli Veronike, njen dom je Mali grad, našli pa smo nekoga drugega. Uganete za koga gre? No, naj vam malo pomagamo. Nekoga, ki ga bomo zelo kmalu obiskali v Prirodoslovnem muzeju v Ljubljani, oziroma njegovo okostje.

Ja, prav ste uganili, mamuta. Tudi mamut ima svoje mesto v gradu Zaprice, v spodnjem nadstropju, kjer si lahko ogledate tudi eno izmed njegovih kosti in še veliko drugih dragocenih sledi iz preteklosti.

Ob potepanjih po Kamniku pa smo pozorni tudi na varno hojo v prometu. Obiskala nas je policistka Alenka, ki se je z nami sprehodila po prometnih površinah v bližini vrtca. Predstavila nam je varno prečkanje ceste, varno hojo po pločniku ter osnove prometne varnosti.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja